Усмішка

Праві більше посміхаються: штучний інтелект навчився визначати політичні погляди людей за рисами обличчя

Shutterstock

Жінка-політик, яка є привабливою, з більшою ймовірністю буде консерватором

У Данії вчені встановили, що завдяки алгоритмам штучного інтелекту (ШІ) можна передбачати політичні погляди людини, засновуючись на рисах її обличчя. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Fox News.

Автор дослідження Стіг Расмуссен з Орхуського університету та його колеги навчали нейронну мережу за допомогою тисяч знімків політиків із муніципальних виборів 2017 року в країні. На них були зображені тільки риси обличчя кандидатів, тобто без будь-якого фону.

Науковці скористалися технологією розпізнавання обличчя від Microsoft, яка вимірює емоційний стан людини на фото. Виявилося, що ШІ здатен передбачати політичні погляди людини з точністю 61% під час аналізу одного фото.

Дослідження показало, що у правих політиків із більшою ймовірністю зустрічається щасливий вираз обличчя на фото, а ось люди, які мають нейтральний вираз обличчя, з більшою ймовірністю можуть себе ідентифікувати як ліві.

Також було встановлено, що жінка-політик, яка є привабливою, з більшою ймовірністю буде консерватором, а ось привабливість і мужність для чоловіків не була пов'язана з якимось політичними ідеологіями. Своєю чергою, жінки, які демонструють презирство на своїх обличчях, швидше за все, є лівими.

"Для жінок (але не для чоловіків) високі показники привабливості були виявлені серед тих, хто модель визначила як імовірно консервативних. Ці результати заслуговують довіри, враховуючи, що попередні дослідження з використанням оцінювачів на людях також підкреслили зв'язок між привабливістю та консерватизмом", – зазначили дослідники.

Раніше "Дивогляд" вже розповідав, що науковці створили алгоритм, що розпізнає політичні уподобання людини.

Дивіться також відео 5 каналу: Вирушили на екскурсію до "Титаніка" і пропали: пошуки батискафа "Титан" – шансів мало

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ