онкологія, рак

Штучний інтелект може спрогнозувати рак за п'ять років до початку хвороби – дослідження

Shutterstock

Система вивчила зв'язки між даними, які раніше могли пропустити навіть висококваліфіковані експерти

Штучний інтелект навчився виявляти рак за п'ять років до початку прояву хвороби, передає "Дивогляд" із посиланням на CNN

Науковці з Лабораторії комп’ютерних наук та штучного інтелекту (CSAIL) Массачусетського технологічного інституту та Массачусетської лікарні загального профілю провели дослідження, засновані на роботі Google AI. У компанії заявляють, що створили систему, яка може передбачити ймовірність появи у пацієнта захворювання на рак молочної залози впродовж наступних 5 років.

Відповідна процедура проходить шляхом скрінінгу. За мамограмою машина виявляє ризик появи метастатичного раку молочної залози з точністю до 99%.

Повідомляється, що система проаналізувала понад 90 тис мамограм і результатів понад 60 тис пацієнтів із Массачусетської лікарні загального профілю. За допомогою цих зразків система вивчила зв'язки між даними, які раніше могли пропустити навіть висококваліфіковані експерти з радіології та онкології.

Рентгенологи вже давно відзначають, що на мамограмі у жінок можна спостерігати унікальні та різноманітні малюнки тканин молочної залози. Саме вони відображають вплив генетики, гормонів, вагітності, годування груддю, дієти, зниження та збільшення ваги.

"Тепер ми можемо використати цю докладну інформацію, щоб бути більш точними у нашій оцінці ризиків на індивідуальному рівні", – заявили дослідники.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що чоловік після терапії проти раку почав розмовляти з неочікуваним акцентом.

Дивіться також відео 5 каналу: Випробування цієї війни: я готова, що мене поховають, не готова була до смерті ДА ВІНЧІ – Корчинська

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ