онкологія, рак

Новий етап у боротьбі з раком: учені знайшли спосіб зупинити метастази

Shutterstock

Науковці зможуть знайти метод запобігання розповсюдженню невиліковної хвороби.

Онкологія – одне з найстрашніших захворювань, яке охоплює різні органи людського організму і поширюється на інші. Такий процес називають матестазуванням. "Дивогляд" із посиланням на Nature повідомляє, що науковці знайшли спосіб зупинити метастази і не дати хворобі прогресувати. 

Експерти ідентифікували спеціальний білок, який відіграє найважливішу роль у метастазуванні. Хвороба поширюється в організмі та значно ускладнює процес лікування онкології. Науковці активно аналізують метастази, але ще багато чого залишається невідомим. Дослідження допомагають розкривати всі невідомі механізми, які поступово приводять до нових гіпотез щодо лікування раку.

В одному з останніх досліджень учені з Кембриджського університету дослідили клітинну структуру – неселективний канал витоку натрію (NALCN), що розташований на клітинних мембранах і контролює процес входу і виходу солі з клітини. 
 
Експерти встановили, що NALCN регулює вивільнення клітин із тканин у кров. Там вони можуть поглинатися іншими органами і тканинами. Тривалий час фахівці були впевнені, що метастазування виникає при ураженні клітин раком. Результати нового дослідження продемонстрували, що цей процес стосується ще й абсолютно здорових клітин. 
 
Тестування на мишах, не хворих на рак, показало, що блокування NALCN  призвело до того, що здорові клітини мігрували зі своїх вихідних органів до інших. Так, наприклад, клітини підшлункової залози транспортувалися в нирки і перетворювалися на здорові клітини нирок.

Якщо подальші дослідження доведуть, що цей процес є дійсним, то науковці зможуть знайти спосіб запобігання розповсюдженню раку.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що експерти спростували розповсюджені міфи про виникнення раку.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ