Чи справді електронні сигарети та вейпи менш шкідливі: міфи про е-куріння

Фахівці детально розповіли про тему електронних сигарет і вейпів, довкола якої зібрались запеклі курці та професійні маркетологи.

"Важливий дисклеймер: до категорії електронок ми відносимо: е-сигарети, електронні кальяни, моди, вейпи та електронні системи доставки нікотину", – йдеться у повідомленні uahealth.

У 2011 році на паління електронних сигарет перейшли приблизно 7 млн курців, а вже у 2016 році – 35 млн. У 2017 році кожен 5-й підліток 13-15 років в Україні курив е-сигарети. Тобто, ці гаджети стали значно популярнішими, що особливо помітно останніми роками.

На жаль, вчені досі не дійшли до однозначних висновків щодо того, як е-куріння впливає на людський організм. За інформацією Центру з контролю та профілактики захворювань в США, в цілому електронні сигарети менше шкодять організму, ніж тютюн.

Однак, у них все одно міститься нікотин, який викликає залежність, а тому ні в якому разі не думайте, що цей сучасний вид куріння корисний. Так, він менше шкодить нашому здоров'ю, але все одно не допомагає йому. Окрім цього, е-сигарети небезпечні для оточення курця, особливо для вагітних жінок і дітей.

Електронна сигарета
Електронна сигарета
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Науковці з медцентру Університету Рочестера стверджують, що вдихання ароматизованих сумішей е-сигарет призводить до загибелі білих кров'яних тілець, підвищення рівня маркерів запалення, оксидний стрес від яких негативно впливає на здоров'я легень. А ось дослідники з Нью-Йоркської школи медицини вважають, що дим електронних сигарет може бути канцерогеном та підвищувати ризики:

  • захворювань серця;
  • раку легень;
  • запалення;
  • хронічних обструктивних захворювань легень.

Тепер перейдемо до улюбленого – міфів. Вважається, що електронні сигарети допомагають кинути курити, але насправді це пастка. За статистикою, більшість е-курців, які перейшли до гаджетів задля відмови від нікотинової звички, у підсумку не відмовляються як від традиційних, так і електронних сигарет.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що куріння впливає не тільки на здоров'я курця, але й на його ненароджених нащадків.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше