Що робити, якщо ядерний вибух застав вас у приміщенні, а також що треба знати про правила поведінки в укритті – поради

Сподіваємося на краще, але водночас беремо на озброєння цінну інформацію, яка може врятувати життя у разі ядерного удару по Україні.

Цього разу "Дивогляд" із посиланням на "Реальний Київ" розповість про правила поведінки в укритті, а також про те, як діяти, якщо ядерний вибух застав вас у приміщенні.

Укриття

Перед потраплянням в укриття потрібно обов'язково позбутися верхнього шару одягу, щоб усунути до 90% радіоактивного забруднення та зменшити час, протягом якого на людину впливає опромінення. Рекомендується уникати контакту шкіри із забрудненим одягом і покласти одяг у поліетиленовий пакет/герметичний контейнер.

Далі треба закрити всі вікна, двері, вентиляційні отвори, вимкнути кондиціонер і обігрівач. Якщо є така можливість, то розмістіться у кімнаті без вікон. Перебуваючи у приміщенні тримайте з іншими людьми дистанцію і не торкайтеся один одного. Не їжте та не торкайтеся того, що може бути радіоактивно забрудненим.

За можливості прийміть прохолодний душ, використовуючи миючі засоби. Щоб змити радіоактивне забруднення зі шкіри та поверхонь треба користуватися водопровідною водою (якщо відсутні офіційні повідомлення про заборону її використання). Уникайте сильного тертя шкіри, щоб не пошкодити шкіру та уникнути потрапляння радіонуклідів в організм.

Якщо ви не можете прийняти душ, то обмийте всі відкриті ділянки шкіри, особливо важливо зосередитися на руках і обличчі. Користуйтеся милом і великою кількістю води, а якщо до неї відсутній доступ – візьміть для цього вологу серветку, чисту вологу тканину чи вологий паперовий рушник.

Бомбосховище
Бомбосховище
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Усі відкриті ділянки шкіри треба ретельно протерти, як і поверхні та предмети. Це є обов'язковою мірою, незалежно від того, яке приміщення слугує вам як укриття. Якщо це можливо, то одягніть чистий, щільний максимально закритий одяг, який не зіткнувся з радіоактивним забрудненням.

Далі знайдіть джерело інформації (радіо, телевізор, інтернет) і не вимикайте його, щоб не пропустити важливі інструкції. В укритті треба перебувати 24 години (якщо влада не надасть інші інструкції щодо переміщення чи евакуації).

Що робити, якщо ядерний вибух застав у приміщенні?

Передусім слід переконатися, що до приміщення не потрапляє повітря. Треба закрити всі вікна, двері, вентиляційні отвори, вимкнути кондиціонер та обігрівач. Якщо є кімната без вікон – перейдіть до неї.

Як і в минулому випадку, треба знаходитися у приміщенні 24 години і уважно слідкувати за інструкціями органів влади. Не торкайтеся їжі та предметів, які могли радіоактивно забруднитися.

Якщо ваша близька людина у момент вибуху була в іншому місці – нехай залишається там, доки не дозволять звідти вийти. Домашня тварина має бути з вами всередині укриття. Не треба користуватися водопровідною водою до отримання відповідної інформації про її безпеку.

Бережіть себе та своїх близьких!

Раніше Данілов повідомив, що РНБО розробила інструкцію на випадок ядерного удару рф.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше