Йодна профілактика у разі радіаційної аварії – МОЗ України

Фахівці розповіли про йодну профілактику та препарати, які допоможуть у разі радіаційної аварії

"Найменше, що зараз може зробити кожен українець – озброїтися знаннями. Ми вже неодноразово наголошували, що у часи, коли країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, варто знати базові правила поведінки у випадку надзвичайних ситуацій та дотримуватися їх", – розповіли у МОЗ України.

Йодна профілактика – що це та коли приймати препарати?

Для зменшення негативного впливу радіоактивного йоду на щитоподібну залозу використовують калій йодид, що називається йодною профілактикою. Приймання препарату блокує щитоподібну залозу та не дає накопичуватися радіоізотопам йоду.

Приймати профілактичну дозу треба лише після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність проведення йодної профілактики. Оповіщенням займаються місцеві органи виконавчої влади всіма доступними засобами масової інформації.

Оптимальний ефект йодної профілактики досягається, якщо людина завчасно прийняла препарат за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари. Приймання препарату залишається ефективним одночасно з надходженням "хмари" та через 6 годин після. Фахівці не радять приймати препарат через 24 годин після її надходження.

Лікар
Лікар
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Де взяти йодид калію?

У разі аварії передбачено оперативне визначення пункту видачі препарату, які будуть найближчими до місця проживання людей. Якщо аварія станеться, то не рекомендується залишати місце укриття до офіційного повідомлення місцевої влади, бо через це можна наразитися на ще більшу небезпеку.

Кому і в яких дозах потрібно приймати йодид калію?

  • діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) – 16 мг,
  • діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг,
  • діти від 3 до 12 років – 62,5 мг,
  • підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують грудьми – 125 мг.

Людям старшим 40-річного віку калій йод не призначається.

Наслідки приймання йодиду калію

Цей процес майже ніяк не впливає на стан здоров'я дитини чи дорослого. Однак, якщо людина прийматиме ці препарати протягом довгого часу та не дотримуватиметься правильного дозування, то підвищиться ризик зниження функції щитоподібної залози.

Саме тому лікарі не радять приймати йодовмісні препарати профілактично. Також вони додали, що використання спиртового розчину йоду чи розчину Люголя – неефективне та шкідливе.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про те, чи введуть в Україні обов'язковий карантин через COVID-19.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше