"Війна, а я нічого не відчуваю": як боротися з емоційним онімінням

Психологи розповіли, як подолати під час війни стан, коли у людини зникають емоції і почуття під час війни

"Війна – подія, що вибиває землю з-під ніг навіть у найбільш емоційно стійких. Кожного дня ти читаєш новини і думаєш, що більше не витримаєш. Відкладаєш телефон, а через годину знов читаєш новини. Поки не ловиш себе на думці: мене не лякають новини, події не викликають у мене суму, я взагалі НІЧОГО не відчуваю. Що це зі мною? З тобою трапилось емоційне оніміння – відключення емоцій і почуттів у відповідь на травматичну подію, гострий або/і хронічний стрес. Так твоя психіка намагається захиститись від надтяжкого навантаження. Ускладнюється емоційне оніміння відчуттям "внутрішньої пустоти", власної ненормальності", – розповіли в uahealth.

Фахівці радять у цій ситуації наступне:

Говоріть про цей стан. Інколи здається, що немає про що балакати, бо людина нічого не відчуває. Однак, їй варто спробувати розділити це відчуття з близькими, які можуть її зрозуміти.

Рухайтеся. У вирішенні цієї проблеми та відновленні психіки може допомогти спорт і фізична активність.

Тренажерний зал
Тренажерний зал
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Рутина. Рекомендується не забувати про рутинні справи, які можуть врятувати. Наприклад, дотримуйтеся режиму дня, плануйте щось цікаве та радісне, продовжуйте займатися своїми справами, навіть якщо не відчуваєте емоційного відгуку.

Смійтеся. Гумор звільняє напругу та чим гучніший сміх – тим швидше людина відновлюється.

Пригадуйте. Приємні моменти життя допомагають, а тому перегляньте старі фото, пригадайте з близькими цікаві періоди вашого життя тощо.

Знайдіть допомогу. Потрібно усвідомити, чим саме обумовлено емоційне оніміння (депресія, захисний механізм психіки, побічна дія ПТСР, емоційне вигорання). Якщо є можливість – зверніться за допомогою до психолога.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, яка різниця між психологом, психіатром або психотерапевтом.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше