Очі

Чи повернуть в Україні масковий режим та інші обмеження – ЦГЗ

Shutterstock

Наразі ситуація не критична, але вірус стрімко поширюється

В Україні активно поширюється нова хвиля захворювання на коронавірус. У зв'язку з цим виникає питання: чи повернуть для українців обов'язковий масковий режим та інші епідеміологічні обмеження, що завадять новим зараженням, повідомляє "Дивогляд".

За даними ЦГЗ, за останні кілька місяців захворюваність в Україні зросла на 39% і продовжує прогресувати в усіх областях.

"Утім, зважаючи на кількість випадків на 100 тис населення, інтенсивність поширення вірусу доволі низька і поки що не загрозлива", – сказала Оксана Кошалко – керівниця відділу епіднагляду Центру громадського здоров’я.

Жінка відмітила, що наразі ситуація не критична, але вірус може вразити організми вже у вересні, коли загостряться респіраторні захворювання.

"Коронавірус нікуди не пішов, це було питання часу. Ми прогнозували ще весною, коли було значне зниження захворюваності, що підйом буде восени. Це сприятливі погодні умови для поширення усіх респіраторних захворювань", – прогнозує фахівчиня.

Посилення COVID-заражень можна пов'язати у тому числі й з тим, що жителі нашої держави постійно мігрують через кордони, що спричиняє поширення вірусу з більшою швидкістю.

"Я думаю, десь ближче до кінця вересня – початку жовтня ми матимемо значну кількість хворих", – продовжує Оксана Кошалко.

Експертка розповіла й про ймовірність повторного запровадження в Україні маскового режиму та інших епідобмежень, таких, як повторний курс вакцинації.

Оксана Кошалко заявила, що поки діє воєнний стан дії карантинних обмежень було призупинено. Однак, якщо у подальшому ситуація загостриться, то їх поступово відновлять:

"Те, що вони будуть запроваджуватися, це 100%. Якщо у вас є найменші симптоми, будь ласка, залиштеся вдома, надіньте маску, ізолюйтеся від своїх рідних. Не ходіть на роботу, зверніться до сімейного лікаря телефоном, зараз усі проводять онлайн-консультації. Не поширюйте вірус, не допомагайте ворогу перемагати нас. Тому що нам зараз потрібне здорове населення і здорові лікарі", – закликає Кошалко.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені назвали позитивний вплив COVID-19 на організм людини.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ