Вакцинація

Чи можна щепитися бустерною дозою тим, хто перехворів на COVID-19 – МОЗ

Shutterstock

Коронавірус стрімко поширюється, що викликає занепокоєння у суспільства

Останнім часом все більш актуальним є питання: чи варто щепитися бустерною дозою вакцини від COVID-19 тим, хто перехворів на коронавірус. Відповіддю на це питання поділилися у МОЗ, повідомляє "Дивогляд". 

Фахівці з Міністерства охорони здоров'я України вкотре нагадали, що щеплення захищає від важкого перебігу ковіду, а також смерті. Ефект вакцини не довговічний і поступово згасає.

Варто пам'ятати й про те, що світом активно поширюються нові, більш агресивні, варіанти вірусу. Щеплення бустером допомагає відновити або посилити дію вакцини і, таким чином захищає організм людини.

Особливу увагу бустеру варто приділили окремим категоріям людей, про які також розповіли у МОЗ:

"Особливо доцільно подбати про отримання бустеру людям із груп ризику. Це літні люди, люди з серцево-судинними, легеневими хворобами, а також онкозахворюваннями й діабетом. Саме вони можуть мати важкий перебіг ковіду, потрапити в лікарню й навіть померти від нього", – йдеться у повідомленні.

Щепитися бустерною дозою варто по завершенні 28 днів після позитивного тесту на ковід або перших симптомів.

До речі, в Україні офіційно дозволили щепитися бустером, але не всім. А нещодавно на території нашої держави зафіксували небезпечний субваріант Омікрона ВА.5, що викликало занепокоєння в експертів. Кількість інфікованих зростає і лише за тиждень у Києві кількість інфікованих на COVID-19 зросла вдвічі.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ