Жувальна гумка

Ефективність 95%: жувальна гумка здатна вилікувати людину від COVID-19 – дослідження

Shutterstock

Науковці мають на меті провести клінічне випробування

Британські вчені продемонстрували світу свій винахід – жувальну гумку, яка на 95% може подолати COVID-19. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на MedicalXpress.

Експериментальна жувальна гумка здебільшого складається з копії білка ACE2. Саме за допомогою нього вірус COVID-19 вражає клітини в організмі людини.

Експерти провели експеримент, під час якого спробували довести, що жувальна гумка може перешкодити зараженню на агресивні ковід-штами Омікрон і Дельта. Вони використали слину пацієнтів, що були інфіковані на один з перелічених вище варіантів. Після жування гумки рівень зараження знизився на 95%.

"В експериментах у пробірці з використанням слини інфікованих людей вірусні частинки прикріплювалися до "рецепторів" ACE2 у жувальній гумці, внаслідок чого вірусне навантаження впало до невизначеного рівня," – повідомили дослідники.

Науковці мають на меті провести клінічне випробування, під час якого пацієнт повинен буде жувати жуйку впродовж чотирьох днів.

"Оскільки передавання через ніс незначне, порівняно з передаванням через рот, жування жувальної гумки ACE2 та проковтування білка ACE2 повинні звести до мінімуму інфекцію, захистити пацієнтів із COVID-19 та запобігти передаванню вірусу", – відмітив керівник дослідження доктор Генрі Даніелл.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Києві за останній тиждень кількість захворювань на COVID-19 зросла вдвічі. У зв'язку з цим усіх українців вкотре закликають дотримуватися всіх засобів особистого захисту і не нехтувати проходженням повного курсу вакцинації.

До речі, в Україні офіційно дозволити щепитися другою бустерною дозою, але не всім

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ