Омікрон

Учені занепокоєні новим субваріантом Омікрона, який стрімко поширюється світом

Shutterstock

Це справжній мутант, який значно відрізняється від своїх попередників

Омікрон – найагресивніший і найбільш небезпечний COVID-штам, який має численну кількість субваріантів. Не так давно він породив справжнього мутанта, який активно набирає силу в багатьох країнах світу.

Йдеться про ВА.2.75, який також називають Центавром. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на MedicalXpress, найважливішою його відмінністю від попередників є можливість обходити імунітет від вакцини.

ВА.2.75 поширюється з неймовірною швидкістю, але ще й досі залишається питанням: чи може Центавр спричинити більш серйозне захворювання?

Субштам Омікрона набирає своєї сили в Індії і вже поширився ще чималою кількістю країн. Зокрема, його зафіксували й на території США. Але це не єдине, що викликає занепокоєння у науковців.

Особливістю Центавра, яка відрізняє його від попередників, є велика кількість мутацій, частина з яких перебуває в областях, що тим чи іншим чином пов'язані з шиповидним білком. Це дозволяє вірусу ефективніше контактувати з клітинами.

Варто сказати й про те, що генетичні зміни можуть сприяти обходженню вірусом антитіл, які організм виробляє у відповідь на вакцину. Попри це, експерти продовжують стверджувати, що саме вакцинація і бустерні дози здатні захистити людину від негативних наслідків в результаті інфікування CVOID-19.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що експерти розповіли про симптоми підвидів Омікрона BA.4 та BA.5.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ