Недосип

Пандемія COVID-19 спровокувала посилення ще одного захворювання

Shutterstock

Найвищі показники спостерігалися з початком пандемії

Захворювання на COVID-19 тягне за собою побічні ефекти і серйозні наслідки. Про один з них, дуже рідкісний, розповідає "Дивогляд" із посиланням на Medscape.

Ви чули колись про синдром неспокійних ніг (СНН)? Цей сенсомоторний розлад проявляється мимовільним рухом кожні 15-30 секунд. Найчастіше це відбувається, коли організм знаходиться у стані спокою. Зокрема, вночі.

СНН відчули на собі 2%-10% людей. Він особливо посилився з появою коронавірусу.

Учені з Гарвардської школи медицини дослідили близько 500 пацієнтів з діагнозом СНН під час пандемії.

Кожен з учасників пройшов опитування щодо стану свого здоров'я і симптомів на початку дослідження (січень-лютий 2020 року). Дві повторні процедури проходили кожні півроку. 

Результат аналізу оцінювали за трьома шкалами:

  • тяжкість синдрому неспокійних ніг (IRLS);
  • індекс тяжкості безсоння (ISI);
  • шкала загального тривожного розладу (GAD-7).

Учасники відмітили той факт, що симптоми розладу особливо посилилися під час пандемії COVID-19 – 37,7% проти 20,9% (до пандемії).

Найвищі показники спостерігалися з початком пандемії, але з часом погіршення симптомів у хворих не спостерігалися. Вчені пояснюють це тим, що по всьому світу розпочалася процедура вакцинації від коронавірусу і це вселило в пацієнтів певний оптимізм.

"Ці зміни ще раз підтверджують зв'язок синдрому неспокійних ніг як із депресією, так і з тривожністю. Клініцистам слід звертати увагу на симптоми СНН під час поточної пандемії та в інших умовах соціально-економічної чи політичної невизначеності", – зазначили автори дослідження.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що стало відомо про нову небезпечну мутацію "Омікрону".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше