Лікарня

Призводить до смерті: учені назвали одне з найнебезпечніших ускладнень COVID-19

Shutterstock

Фахівці уважно досліджують перебіг коронавірусу і щоразу натрапляють на нову інформацію

COVID-19 поширився світом з неймовірною швидкістю і продовжує уражати орагнізми людей. "Дивогляд" повідомляє, що у Міністерстві охорони здоров'я України назвали одне з найсерйозніших COVID-ускладнень, яке може призвести до жахливих наслідків.

Фахівці уважно досліджують перебіг коронавірусу і щоразу натрапляють на нову інформацію. Так, вчені з'ясували, що одним з найбільш небезпечних ускладнень є тромбоз.

Утворення згустків крові у судинах (переважно глибокій вені ноги) потенційно можуть призвести до смерті. Тому варто зверати увагу на своє здоров'я та проходити курс лікування при появі перших симптомів:

  • біль та чутливість у литці або стегні;
  • набряк ноги, стопи або щиколотки;
  • почервоніння або помітна зміна кольору тіла.

Разом із цим спостерігайте за своїм диханням, пульсом, а також зверніть увагу на біль у грудях, запаморочення, головний біль та втрату свідомості. Вони свідчатимуть про тромбоемболію легеневої артерії.

Шкідливі звички та малорухливий спосіб життя також мають свій вплив на розвиток тромбозу.

У МОЗ розповідають, що все більше випадків утворення тромбів спостерігається саме у хворих на коронавірус. Тромбоемболія легеневої артерії була зафіксована у понад 50% померлих внаслідок ковіду.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що лікарка-інфекціоністка розповіла, коли може закінчитися пандемія коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ