Коронавірус у дітей

Яка ймовірність у дітей захворіти на коронавірус і як вони його переносять

Shutterstock

З початком поширення пандемії COVID-19 вважалося, що цей вірус значно легше переносять саме діти. Разом із цим, кількість випадкив зараження серед молодого покоління значно менша, ніж у дорослих.

Однак, нове дослідження довело інше. Чи дійсно коронавірус не створює небезпеки для дітей і як молоде покоління переносить його, розповідає "Дивогляд" із посиланням на JAMA.

Фахівці з Центру з контролю і профілактики захворювань США (CDC) зазначили, що діти, у віковому проміжку до 4 років, мають такий самий ризик зараження на коронавірус, як і дорослі люди. 

Вчені провели дослідження, під час якого проаналізували випадки зараження понад 1,2 тис осіб з 310 сімей, що мешкають у штатах Нью-Йорк та Юта.

В результаті фахівці з'ясували, що ризик інфікування людини, у будинку якої мешкає заражена особа, становить не менше 52%. Це стосується й дітей. 

Вчені повідомили, що серед 1 тис осіб різної вікової категорії показники зараження були ідентичними у всіх:

"Наші результати показують, що у дітей і дорослих однакові показники захворюваності SARS-CoV-2, що підкреслює необхідність розширення показань до вакцин на молодші вікові групи. Ми також виявили, що діти частіше порівняно з дорослими переносять інфекцію безсимптомно, і необхідно мати більше даних про ризик зараження від безсимптомних носіїв", – зазначили автори дослідження.

Однак, варто відмітити головну відмінність: чим менший вік інфікованого, тим легше йому переносити хворобу. Інколи навіть безсимптомно. Це також підтверджує дослідження:
  • Серед проаналізованих даних дітей, у більшості (52%) представників до 4 років коронавірус пройшов непомітно;
  • Діти віком від 5 до 11 років у цьому питанні діляться навпіл: 50% не помітили жодних сигналів про коронавірус, а решта 50% перенесли його як звичайний ГРВІ; 
  • Серед підлітків (12-17 років) близько 45% спокійно перехворіли на цей вірус, у той час як серед повнолітніх осіб (18+) лише 12%.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли проявляється постковідний синдром і які симптоми він має.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше