Запаморочення

Постковідний синдром: коли він проявляється і які його симптоми – ВООЗ

Shutterstock

Фахівці провели дослідження із залученням фахівців та пацієнтів з 44 країн світу

Поняття "постковідний синдром" з'явилося разом із COVID-19. Багато хто ще й досі не знає, що саме означає цей термін. Як повідомляє "Дивогляд" у ВООЗ детальніше розповіли про це поняття.

На офіційному сайті Всесвітньої організації охорони здоров'я провели опитування, у якому взяли участь 460 фахівців та пацієнтів з 44 країн світу. Це було зроблено задля того, аби сформулювати визначення стану після захворювання на COVID-19.

Зібравши усі результати, у ВООЗ розпочали дослідження під час якого помітили, що постковідний синдром проявляється у людей через три місяці після того, як вони перехворіли на ковід. Їхня тривалість в середньому становить два місяці. 

Постковідний синдром має наступні симптоми:

  • нестача дихання,
  • когнітивні розлади,
  • втома,
  • запаморочення.

Інтенсивність симптомів залежить від стану здоров'я та імунітету людини. 

У ВООЗ зазначили, що лікувати постковідний синдром треба, але не так само, як інші захворювання. Щоб визначити способи лікування, організація продовжить проводити дослідження та вивчати цей стан здоров'я людини.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи є у вакцинованих людей постковідний синдром.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ