Пандемія COVID-19

Вдвічі зменшують ризик смерті: вчені знайшли ефективні ліки у боротьбі з COVID-19

Shutterstock

Утворення нових штамів коронавірусу змусило вчених по всьому світу шукати нові шляхи боротьби з ними. Окрім вакцини, були створені інші ліки, які зменшують ризики госпіталізації та смерті у випадку захворювання на вірус SARS-CoV-2.

Мова йде про антикоагулянти. Задля визначення їхньої ефективності було проведено дослідження, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Direct.

Вчені залучили до експерименту понад 6 тис пацієнтів, хворих на COVID-19. З 598 госпіталізованих осіб лише 160 пацієнтів регулярно вживали препарати для розрідження крові ще задовго до інфікування. 

Проаналізувавши стан кожного з них, науковці дійшли висновку, що ті, хто не вживав антикоагулянти дійсно мав гірші показники. Зокрема, у наявності тромбів у венах та артеріях. Особливо це було помітно у осіб, які перебувають у групі ризику. 

Інакша ситуація спостерігалася у пацієнтів, які вживали ці самі ліки або задовго до захворювання на коронавірус, або ж під час госпіталізації. Ризик смерті у цьому випадку зменшувався вдвічі:

"Препарати для розрідження крові, незалежно від того, чи використовувалися вони до зараження на COVID-19 або були призначені під час госпіталізації, знижують смертність майже вдвічі", – зазначили науковці.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що, бустерна доза вакцини Sinovac у 2,5 раза ефективніша у боротьбі з COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше