Омікрон ВА.2

Стало відомо про нову небезпечну мутацію "Омікрону"

Shutterstock

Мутацію виявили в елементі, який відповідає за запальні процеси у клітинах людини

Данські вчені виявили нову небезпечну мутацію агресивного COVID-штама, повідомляє "Дивогляд". 

Науковці оприлюднили звіт, у якому розповіли про невідому раніше мутацію H78Y, одного з найбільш небезпечних варіантів коронавірусу Омікрону. 

Мутацію виявили у білку ORF3a. Саме цей елемент відповідає за запальні процеси у клітинах людини, зараженої субваріантом BA.2, також відомого як стелс-омікрон.

Цей вид дуже небезпечний і перш за все через те, що його буває неможливо виявити шляхом ПЛР-тестування. ВА.2 вперше виявили у грудні 2021 року і з того часу активно досліджували. 

Лякаючим стало те, що від свого попередника (ВА.1) цей субваріант відрізняється кількістю додаткових мутацій. У ВА.2 їх нараховується значно більше. Це робить його більш стійким до існуючих сьогодні вакцин від вірусу SARS-Cov-2.

Також цей субваріант ВА.2 має понад 20 нових мутацій, деякі з яких можна віднести до ділянок геному. 

Більш детально про спосіб поширення цього суб-штаму, його небезпеку та спосіб боротьби з ним розповідав "Дивогляд" у своєму матеріалі

Нові ковід-штами та їхні підвиди утворюються з неймовірною швидкістю і стають ще більш небезпечними для людства. Щоб убезпечити себе від цього страшного вірусу та захистити свій організм – пройдіть повний курс вакцинації.

На сьогоднішній день ця процедура на території нашої держави є загальнодоступною. Кожна людина має право на отримання двох обов'язкових щеплень. Українці можуть обрати будь-який препарат, що офіційно зареєстрований в Україні.

Читайте також: Які препарати для вакцинації від COVID-19 дозволені для використання в Україні – МОЗ.

Незважаючи на це, багато-хто нехтує вакцинацією. Одні недооцінюють небезпечність вірусу, а іншим ця процедура протипоказана

Читайте також: Протипоказання до вакцинації: де отримати довідку та чи звільняє вона від щеплення – Ляшко.

Варто пам'ятати, що за будь-яких обставин, людина повинна продовжувати дотримуватися протиепідеміологічних заходів безпеки. Під ними мається на увазі носінням маски та дотриманням соціальної дистанції. 

Це стосується не лише дорослих та вакцинованих осіб, але й дітей, яким вже виповнилося 12 років. 

Читайте також: З якої причини вакциновані від COVID-19 зобов'язані носити захисні маски – Ляшко.

Читайте також: Учені назвали найкращі та найгірші маски для захисту від COVID-19.

Не секрет, що сьогодні світом активно поширюється один з найагресивніших ковід-штамів – Омікрон, який має кілька підвидів. 

Читайтет також: "Родич" Омікрону поширюється світом: що треба знати про новий підвид агресивного COVID-штаму.

Потурбуйтеся про своє здоров'я і зверніть увагу на основні симптоми цього варіанту при перших їхніх проявах.

Якщо ви вже пройшли повний курс вакцинації, це не означає, що вірус вас більше не торкнеться. Зокрема, й агресивний Омікрон. Незважаючи на кількість щеплень, вам також необхідно звертатися до лікаря при перших симптомах.

Читайте також: Учені назвали ТОП-5 симптомів "Омікрону" у вакцинованих.

Разом із цим фахівці наголошують на необхідності вакцинації ще й бустерною дозою. Для чого і коли треба щепитися нею раніше розповідав "Дивогляд".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ