Вагітність

Як вакцинація вагітних впливає на плід – дослідження

Shutterstock

Вчені приділили увагу впливу ковід-вакцини на розвиток плода та подальше життя новонародженої дитини

Питання про безпеку вакцинації від коронавірусу на організм людей досліджується ще й досі, попри активну процедуру щеплення. Цікавим залишається ще й вплив препаратів на розвиток плоду вагітних. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на JAMA Pediatrics.

Вчені з Інституту досліджень та інновацій лікарняної каси "Маккабі" приділили увагу впливу ковід-вакцини на розвиток плода та подальше життя новонародженої дитини.

Фахівці провели дослідження, яке тривало з березеня по жовтень 2021 року. За цей період вони зібрали інформацію про 24 тис вагітних жінок. З них 17 тис були вакциновані під час вагітності.

Науковці врахували вік матері, термін вагітності, демографічні показники та наявніть вакцинації від інших хвороб (зокрема, грипу).

Після народження немовлят ретельно оглянули, зафіксували поточну вагу, вроджені вади, випадки госпіталізації і смертності та передчасні пологи.

Врахувавши всі дані, вчені надали звіт зі статистикою.

У групи вакцинованих жінок випадки передчасних пологів дорівнювали 4,2%. У невакцинованих – 4,8%.

Госпіталізації найбільше потребували немовлята, яких народили невакциновані матері (5,3%). У групі вакцинованих цей показник становив 5,1%.

Щодо вроджених вад, то вони зустрічалися в обох групах з майже однаковою частотою. Те саме стосується й дитячої смертності.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи переходять антитіла до малюка, якщо вагітна жінка вакцинувалася від COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ