Грип

Звичайна застуда може захистити від коронавірусу – вчені

Shutterstock

Вся справа в Т- клітинах

Учені з королівського коледжу Лондона провели дослідження і виявили, що люди, які мали звичайну застуду, мають менший ризик заразитися коронавірусом. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на статтю в Nature Communications.

Дослідження розпочалося на самому початку пандемії у Великій Британії, коли вакцин ще не було, а більшість мешканців країни ще не перехворіли на COVID-19.

Медики спостерігали за 52 добровольцями, які жили разом із людьми, які захворіли. Виявилося, що учасники дослідження, які мали вищий рівень T-клітин після перенесеної застуди, не заразилися.

Як розповів один із авторів дослідження професор Аджит Лалвані, для захисту від вірусу ці Т-клітини атакують білки всередині вірусу COVID-19, а не шиповидний білок на поверхні білка. Тому захист є більш ефективним.

При цьому учені наголошують, що кількість учасників експерименту була дуже малою, тому це питання потребує додаткового дослідження.

Нагадаємо, нещодавно на Кіпрі зафіксували новий мутований штам коронавірусу, який поєднав у собі Дельту і Омікрон і отримав назва Дельтакрон. Тим часом, на півдні Франції виявили ще один новий штам коронавірусу, але наскільки він небезпечний і заразний поки невідомо.

Наприкінці грудня 2021 року в Україні почали вводити ревакцинальну дозу від COVID-19 – кому роблять щеплення.

Коронавірусу виповнилося 2 рочки: найсмішніші меми про COVID та карантин:

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ