Хвороба

Чим небезпечне одночасне зараження на COVID-19 та грип – як захистити себе

Shutterstock

Осінь відома своїми сезонними захворюваннями, зокрема грип та ГРВІ. Разом із цим у світі панує пандемія коронавірусу, яка також уражає організми людей.

На сьогоднішній день все більш затребуваною стає процедура вакцинації від COVID-19. Однак, чи захистить таке щеплення від інфікування іншими вірусами? На це питання відповідає "Дивогляд" із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики Федір Лапій запевняє, що препарати для вакцинація від коронавірусу є дуже ефективними у бороться з SARS-Cov-2, однак жоден з них не гарантує захисту від інших вірусів. Зокрема, грипу:

"Використовують часом прислів’я, що "зараза до зарази не чіпляється", тож, якщо людина хворіє на коронавірус, то грип до неї не причепиться. Це неправда. Бо коли закінчувався сезон грипу 2019-2020 років, були опубліковані матеріали, які свідчили, що така інфекція можлива за умови одночасного захворювання на грип та коронавірус. У такому випадку ризик смерті зростає удвічі", – зазначив Федір Лапій.

Щоб захистити себе від небажаного захворювання та неприємних наслідків експерти радять зробити не лише щеплення від коронавірусу, але й від грипу. 

Читайте також: COVID-19 та грип: чи можна вакцинуватися одночасно від двох інфекцій – експерти.

Зауважте, що, незважаючи на поради експертів, перед будь-якою процедурою обов'язково треба проконсультуватися зі своїм лікарем і, за потреби, здати усі необхідні аналізи. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що експерти розповіли, чи можна вживати алкоголь при COVID-19, грипі та ГРВІ.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ