Коронавірус

Вдвічі більше мутацій, ніж раніше: чому у Європі б'ють на сполох через новий "суперваріант" коронавірусу

Shutterstock

Жоден попередній штам не мутував так інтенсивно

Коронавірус, який вже два роки не дає нам спокійно жити, здається, не збирається зупинятися і знаходиться нові способи обходити захисні механізми імунітету людини. Про це пише "Дивогляд".

23 листопада у Південній Африці виявили новий штам COVID-19, який має аж 32 мутації. Для порівняння, штам Дельта, який зараз вважається панівним і найнебезпечніший варіантом коронавірусу, має всього 16 мутацій.

Учені, вочевид, небезпідставно, побоюються, що велика кількість мутацій дозволить новому "суперваріанту" B.1.1.529 більш ефективно проникати у клітини людини, обманюючи імунітет.

Цей штам поки не має імені за грецькою абеткою, але швидше за все це буде Ню (Ν).

На сьогодні вже кілька європейських країн заборонили авіасполучення з деякими африканськими країнами. Зокрема, Ізраїль, де вже виявили перші випадки зараження B.1.1.529, та Німеччина заборонили літаки з Південної Африки, передає Guardian.

Навіть вакциновані мандрівники, які прибувають з цієї країни, повинні будуть пройти 14-денну самоізоляцію.

А Велика Британія припинила авіаційне сполучення з Південною Африкою, Лесото, Ботсваною, Зімбабве, Намібією, Мозамбіком та Есватіні.

Тим часом, ВООЗ скликає термінову нараду через поширення нового варіанту COVID-19.

Станом на 26 листопада у світі коронавірусом заразилися вже 260,5 млн людей, понад 5,2 млн з них померли. В Україні загальна кількість людей, у яких підтвердили коронавірус, складає 3 400 340 людей, з них померло 84 149 українців.

Читайте також: Учені знайшли спосіб, як отримати "надлюдський" імунітет до COVID-19

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ