Омікрон ВА.2

Учені назвали місце в організмі, де найкраще поширюється Омікрон

Shutterstock

Увагу привернув один з субваріантів цього штаму

Учені-вірусологи з Японії активно дослідили один з підваріантів ковід-штаму "Омікрон" і розповіли, де він найкраще розмножується в організмі людини, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на bioRxiv.

Учені звернули увагу на субваріант Омікрону ВА.2, який сьогодні вважається одним з найнебезпечніших. В ході дослідження науковці встановили, що краще за все цей підвид розмножується у людських легенях і впливає на них ще більш негативно, ніж попередники.

Фахівці стежили за станом 27 перехворілих підштамом ВА.1 і спостерігали, як добре нейтралізуюча речовина впливає на ВА.2. Результати були не дуже втішними: нейтралізація сироваткою була у 1.4 рази менш ефективна проти ВА.2 у порівнянні з ВА.1. 

Трохи згодом вірусологи провели дослідження на хом'яках. Одну половну гризунів навмисно заразили підваріантом ВА.1, а іншу – ВА.2. 

Друга група істот мала у 9,3 рази вище навантаження на організм в периферичних клітинах легень. Такий результат лише підтверджує той факт, що субваріант ВА.2 швидше розмножується саме у легенях.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що пандемія COVID-19 спровокувала посилення ще одного захворювання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше