Коронавірус

Учені назвали умову, за якої ризики зараження COVID-19 знижуються на 90%

Shutterstock

Фахівці провели якісний експеримент

Коронавірус поширився світом і активно вражає організми людей. Однак, фахівці назвали умову, за якої ризики заразитися вірусом SARS-CoV-2 значно зменшуються. Про неї розповідає "Дивогляд" із посиланням на Forbes.

SARS-CoV-2 втрачає свої сильні властивості перебуваючи в умовах несприятливої для цього температури. На свіжому повітрі вірус на 90% позбувається здатності заражати людей, а отже стає майже безпечним. 

Науковці з центру аерозолів Брістольського університету провели дослідження, для якого розробили спеціальний апарат. Машина допомогла фахівцям згенерувати частинки з вірусом та утримувати їх між електричними кільцями упродовж 5-20 сек. Увесь цей час науковці стежили за рівнем температури та вологості.

"Це перший випадок, коли хтось зміг фактично змоделювати, що відбувається з повітрям під час процесу видиху", – зазначив один із дослідників.

Так стало відомо, що легені повною мірою залишаються насиченими вуглекислим газом, а у певних умовах частинки з вірусами втрачають воду та висихають, не маючи можливості вразити організм. 

Швидкість висихання цих частинок залежить від відносної вологості навколишнього середовища.

Разом із цим, фахівці закликають людей до проходження повного курсу вакцинації від COVID-19 наявними на сьогодні препаратами. 

ВАКЦИНАЦІЯ В УКРАЇНІ

На сьогоднішній день процедура вакцинації на території нашої держави є загальнодоступною. Кожна людина має право на отримання двох обов'язкових щеплень. Українці можуть обрати будь-який препарат, що офіційно зареєстрований в Україні.

Читайте також: Які препарати для вакцинації від COVID-19 дозволені для використання в Україні – МОЗ.

Незважаючи на це, багато-хто нехтує вакцинацією. Одні недооцінюють небезпечність вірусу, а іншим ця процедура протипоказана

Читайте також: Протипоказання до вакцинації: де отримати довідку та чи звільняє вона від щеплення – Ляшко.

Варто пам'ятати, що за будь-яких обставин, людина повинна продовжувати дотримуватися протиепідеміологічних заходів безпеки. Під ними мається на увазі носінням маски та дотриманням соціальної дистанції. 

Це стосується не лише дорослих та вакцинованих осіб, але й дітей, яким вже виповнилося 12 років. 

Читайте також: З якої причини вакциновані від COVID-19 зобов'язані носити захисні маски – Ляшко.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав для чого і коли треба щепитися третьою дозою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше