Чоловік у медичній масці

Лікарі назвали новий симптом штаму коронавірусу Омікрон

Depositphotos

Звичних симптомів, таких як лихоманка чи кашель, може взагалі не бути

У пацієнтів, заражених новим штамом коронавірусу Омікрон, хвороба може проявлятися незвичним симптомом. Про це свідчать дані британської програми ZOE COVID, пише "Дивогляд" із посиланням на Daily Express.

Медики закликають звертати увагу на будь-які незвичні відчуття. Особливим симптомом Омікрону є так званий "мозковий туман" – мляве, розпливчасте та нечітке мислення.

Натомість, звичних симптомів коронавірусу, таких як лихоманка, кашель чи втрата нюху та смаку, може взагалі не бути.

"Схоже, що COVID-19 впливає на різні частини нашого тіла, включаючи наш мозок та інші системи органів", – сказав лікар Ендрю Бадсон. За його словами, порушення роботи мозку може бути пов’язане не лише з безпосередньою атакою вірусу на клітини мозку, а й з погіршенням роботи легень, серця, нирок чи провокувати інші супутні симптоми.

Раніше учені також повідомляли, що одним із головних симптомів Омікрону є шкірні висипи.

Нагадаємо, напередодні в Україні підтвердили 5 нових випадків зараження саме штамом Омікрон.

Новий штам коронавірусу виявили у Південній Африці наприкінці листопада. "Омікрон" поширюється і мутує швидше, ніж інші штами, виявлені за період пандемії, тож може обходити вроджений чи вироблений після вакцин імунітетРанні дослідження компанії Pfizer показали, що новий штам коронавірусу "Омікрон" можуть нейтралізувати три дози вакцини

Нагадаємо, у Всесвітній організації охорони здоров'я порівняли небезпеку штамів "Дельта" та "Омікрон". В організації зауважили, що про останній ще замало даних, аби робити остаточні висновки.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ