Домашні улюбленці

Це не коти: вчені назвали тварин, які найкраще допомагають пережити пандемію

Shutterstock

Власники цих домашніх улюбленців менше страждають від депресії

У США провели дослідження серед 1,5 тис американців, результати якого показали, що собаки найкраще допомагають пережити період пандемії COVID-19 своїм власникам. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на PLoS ONE.

До експерименту залучили 1535 людей, серед яких 768 мали собак, а інші 767 планували їх завести. Усі вони розповіли про період самоізоляції та боротьбу зі стресом в анкетах. Учені встановили, що власникам собак вдавалося легше впоратися з негативними наслідками пандемії.

Зокрема, їх показники депресії нижчі, якщо порівнювати з тими, хто не має собак. 91% опитаних собаки допомагали боротися з емоційним стресом, а ще 96% – бути фізично активними, бо 4-лапих потрібно вигулювати. Окрім цього, під час пандемії люди стали краще піклуватися про своїх домашніх улюбленців, бо у цей період вони оцінили справжню роль тварин у своєму житті.

Аляскинський маламут
Аляскинський маламут
Фото: Shutterstock

"Собаки давали своїм господарям сильніше почуття соціальної підтримки, і це допомогло пом'якшити деякі психологічні наслідки пандемії. Все це доповнюють численні наукові дані про те, що домашні собаки можуть дуже позитивно впливати на людей та підтримувати їхній емоційний стан у важкі часи", – йдеться у дослідженні.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що собаки можуть передбачати напад епілепсії у людини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ