Собака і дитина

Собаки допомагають дитині краще долати стрес, ніж батьки – дослідження

Shutterstock

Науковці проаналізували 100 сімей, в яких були улюбленці

Учені виявили, що собаки краще підтримують дітей, які переживають стресовий стан, ніж батьки. Про це пише medicalxpress.

Фахівці дійшли такого висновку після експерименту з дітьми зі 100 сімей, в яких є собаки. За словами науковців, те, як діти вчаться долати стрес, суттєво впливатиме на їхню сприйнятливість до нього у майбутньому. 

Під час експерименту діти від 7 до 12 років виконували завдання, пов'язані з виступом перед публікою та усною лічбою. Зазвичай такі завдання підвищують у дітей рівень гормона стресу – кортизолу. 

Діти були розділені на три групи: перша справлялася зі стресом самостійно, другу підтримували батьки, а третю – собаки. 

За словами дослідників, саме домашні улюбленці виявилися найкращим способом протистояти стресу. Самі діти говорили, що їм було легше виконувати завдання з собакою поруч. 

Згідно з результатами аналізу зразків слини, рівень стресу у дітей знижувався, коли вони більше взаємодіяли з собакою. Якщо ж улюбленець не наближався до малюка, то відчуття стресу було інтенсивнішим. 

Раніше учені з'ясували, яким чином можна спілкуватися з котами за допомогою очей. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ