Лікування вдома

Як збити температуру без ліків – поради МОЗ

5 канал / Час. Підсумки тижня

Ці методи стануть вам у нагоді, якщо поруч немає ліків

У Міністерстві охорони здоров'я поділилися порадами щодо того, як самостійно збити високу температуру, якщо поруч немає необхідних для цього медичних препаратів, передає "Дивогляд". 

Ще з дитинства більшість з нас звикла, що ефективно збити температуру можна за допомогою медичних препаратів. Натомість є ще чимало інших способів, які стануть вам у нагоді, якщо поруч немає ліків.

  • Зніміть з себе зайвий одяг

Те, що при температурі треба закутатися у теплий одяг і сховатися під ковдрою, є міфом. Насправді це не допоможе зайвому теплу вийти з вашого тіла, а навпаки – перешкоджатиме цьому.

  • Вживайте багато води

Питний режим відіграє важливу роль у боротьбі з хворобою. Температура виснажує наше тіло і зневоднює її. Щоб подолати недугу потрібно пити не лише гарячий чай, але й чисту воду.

Зауважте, що користь малинового варення під час хвороби є також міфом, адже цукор, який входить до складу варення, не несе ніякої користі здоров'ю.

  • Провітрюйте приміщення

Постійно перебуваючи у закритому приміщенні, людина розповсюджує свої віруси і бактерії. Щоб позбутися їх, необхідно регулярно провітрювати кімнату, щоб у ній було прохолодне і вологе повітря.

До речі, використання зволожувача повітря також піде на користь хворому.

Читайте також: Для здоров'я та краси: чи дійсно необхідний зволожувач повітря та як його обрати.

  • Робіть обтирання

Така процедура є особливо корисною під час температури. Змочіть рушник водою і обтирайтеся кожні півгодини. Зауважте, що не треба додавати до води оцет, спирт або інші розчини. Вони лише нашкодять вам.

Також можна прийняти душ кімнатної температури. Це допоможе полегшити ваше самопочуття.

Коли необхідно збивати температуру?

Зауважте, що інколи температура може впасти самостійно і докладати додаткових зусиль не треба. Однак, в окремих ситуаціях без втручання не обійтися.

Збивати температуру рекомендується:

  • дітям: якщо термометр показав температуру 38°С і вище;
  • дорослим: якщо термометр показав температуру 38,5°С і вище;

На скільки можна збити температуру, не нашкодивши здоров'ю?

Зауважте, що найбільш безпечним вважається падіння температури на 1-1,5°С – не більше. При температурі 38°С не варто скидати її аж до 36,6°С. Найбільш оптимальний варіант – до 37°С і дорослим, і дітям.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як поводитися після вакцинації дитини.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ