Як захистити шкіру від шкідливого впливу сонця – поради

Фахівці розповіли про те, як людям захистити свою шкіру від сонця, яке може завдати серйозної шкоди

"Сонячне світло потрібне для людини. Промені сонця – це головне джерело вітаміну D, який бере участь в обміні речовин, сприяє зміцненню імунітету, підтримує в нормі артеріальний тиск і навіть уповільнює ріст злоякісних клітин. Через брак сонячного світла можуть початися серйозні проблеми. Водночас тривалі сонячні ванни можуть завдати великої шкоди. У першу чергу спричинити опіки, пігментні плями, передчасну появу зморшок. А регулярний надлишок ультрафіолету загрожує розвитком меланоми (злоякісної пухлини шкіри)", – розповіли у МОЗ України.

Як уберегтися від опіків?

Якщо тривалого перебування на сонці не уникнути, то надайте перевагу легкому захисному одягу з натуральних тканин, головним уборам і якісним сонцезахисним окулярам. Останні мають блокувати 99% променів UVA та UVB, а не просто затемнювати.

За допомогою одягу можна на 27% зменшити ймовірність опіків. Одяг світлого кольору та мокрі речі краще захищають від шкідливого впливу ультрафіолету, ніж одяг темного кольору та сухі речі.

Шкіра
Шкіра
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Захист від сонця

Використовуйте сонцезахисний крем зі ступенем захисту SPF30 та фільтрами променів UVA та UVB. Не потрібно купувати крем із максимальних захистом, бо крем із SPF30 блокує чи відбиває 97% променів, а SPF50 – 98%. Також перевіряйте термін придатності засобу та обирайте той, який не містить парабенів – вони збільшують вірогідність закриття пор на шкірі та утворення вугрів і акне.

Сонцезахисний крем треба наносити за 15 хвилин до виходу на вулицю і не забувати захищати шкіру повторно. Якщо ви протягом всього дня на сонці – оновлюйте крем кожні дві години та після кожного купання. У найспекотніший час – з 10:00 до 16:00 – краще перебувати у тіні.

Як посилити захист?

Наносити сонцезахисний крем треба на всі відкриті ділянки тіла – на руки, пальці ніг і рук, вуха та лікті, ніс і задню поверхню шиї. Губи захищайте бальзамом, у якому є сонцезахисні фільтри.

Дітям до 6-місячного віку крем не рекомендується через чутливість шкіри. Краще тримати їх подалі від сонця чи максимально затіняти.

Що робити, якщо обгорів на сонці?

У разі отримання сонячних опіків йдіть у затінок або приміщення. Прохолодний душ чи компрес допоможе охолодити опік, а ацетилсаліцилова кислота та парацетамол – зменшити запалення. Якщо ці ліки вам не протипоказані, то прийміть їх внутрішньо.

Після опіку пийте багато рідини, щоб не виникло зневоднення. Ушкоджену частину тіла далі обробіть водорозчинними препаратами (тримістин, пантестин, мірамістин). Не слід обробляти уражені частини шкіри кремами, пінками, оліями чи жирними речовинами.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як впоратися зі спекою.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше