Новоград-Волинський

В Україні хочуть перейменувати ще одне місто

відкриті джерела

Історичну назву цього населеного пункту змінили ще у 1793 році

У Житомирській області можуть змінити назву міста Новоград-Волинський. Відповідне рішення оприлюднила Житомирська обласна рада, повідомляє "Дивогляд". 

Назву Новоград-Волинський місто отримало у 1795 році, тож це не є його історичною назвою. Починаючи з моменту першої письмової згадки у 1257 році і до 1793-го це місто називалося Звягель. 

Сьогодні ж Новоград-Волинський є четвертим за величиною містом у регіоні. Чисельність населення у ньому становить 55 тис осіб.

Обласна рада Житомирщини має на меті повернути місту назву Звягель і висунула відповідну пропозицію на розгляд. Остаточне рішення має затвердити Верховна Рада України. 

"Обласна рада вирішила: підтримати рішення Новоград-Волинської міської ради від 16.06.2022 №563 "Про перейменування міста Новоград-Волинського Житомирської області на місто Звягель". Направити подання про перейменування міста Новограда-Волинського на Житомирщині на місто Звягель до Верховної Ради", – йдеться у постанові.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що на Київщині з'явиться вулиця Пана Коцького.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ