Зайва вага

Чому влітку чоловіки швидше набирають вагу – дослідження

Shutterstock

"Гормон голоду" особливо проявляється під час спеки

Вчені висунули гіпотезу, в якій йдеться про те, що влітку чоловіки схильні до набору ваги більше, ніж у будь-яку іншу пору року. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Проведене ізраїльськими фахівцями дослідження продемонструвало, що у спеку у чоловіків спостерігається підвищений рівень апетиту. Передбачається, що саме сонячне світло та висока температура повітря сприяють появі "гормону голоду", який у науці називають греліном.

Виділенню цього гормону перешкоджає естроген, який пояснює той факт, чому посилення голоду влітку не спостерігається у жінок.

Протягом двох років учені проводили експерименти із залученням мишей та понад трьох тисяч осіб. З добровольцями провели опитування, за результатами якого встановили, що влітку більшість чоловіків відчувають потребу в споживанні більшої кількості калорій, ніж зазвичай. При цьому на жінок це не поширюється.

Перевірити це твердження вирішили на мишах. Десять тижнів гризунів опромінювали ультрафіолетом, з метою з'ясувати причину такого підвищення апетиту та збільшення ваги. Результати показали, що самці дійсно частіше вживали їжу, а порції мали значно більші розміри. Щодо самок нічого не змінилося.

Таким чином вчені прийшли до думки, що УФ-випромінювання, яке чоловіки отримують із сонячних променів, сприяє виділенню греліна із жирових клітин. Потрапляючи в гіпоталамус, грелін посилює апетит.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як позбутися відчуття голоду.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій будинок: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтесь на наш канал в Telegram - Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ