Пігулки

Знижує ризик смерті на 57%: учені назвали вітамін, який подовжує життя

Shutterstock

Справжній еліксир молодості

У сучасному світі здорове харчування і омолодження стали справжнім мейнстрімом. Важко уявити принаймні одну людину, яка не хотіла би зберегти свою молодість. Це питання вже тривалий час вивчають науковці і схоже, що їм вдалося знайти той самий "еліксир", який подовжує молодість. Детальніше про нього читайте у цьому матеріалі "Дивогляду".

Не є секретом, що деякі вітаміни є вкрай необхідними для здоров'я людини й інколи вони дійсно творять дива. Вчені провели дослідження – метааналіз, в якому приділили увагу вітаміну D і його впливу на організм людини. Загалом було проведено вісім наукових досліджень у різних країнах Європи та США з залученням 26 тис осіб віком від 50 років і старше.

При цьому фахівці звернули увагу на такі показники, як вік людини, стать, сезон забору крові, індекс маси тіла (ІМТ), куріння, фізична активність, а також супутні захворювання, які підвищують ризик смерті (діабет, гіпертонія, серцево-судинні захворювання, онкологія). 

Результати продемонстрували, що у людей, у яких спостерігався найвищий рівень вітаміну D, ризик смерті від хвороб був нижчим на 57%. Експерти пояснюють це тим, що низький рівень вітаміну D в організмі пов'язаний з підвищеним ризиком появи інсульту та зменшенням обсягу мозку.

Цю ситуацію можна виправити і тоді таке усунення дефіциту вітаміну зможе запобігти 17% випадків деменції.

"Попри те, що рівні вітаміну D3 розрізняються залежно від країни, статі і пори року, зв’язок між тими, у кого найнижчий, і тими, у кого найвищий рівень вітаміну D в кожній країні, була дивно постійною", – відмітили науковці.

Визначити свою денну потребу у вітаміні D вам допоможе лікар. Не варто вдаватися до самолікування, адже це може лише нашкодити вашому здоров'ю.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про продукт, який руйнує ваш мозок.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ