Ротавірус: симптоми, способи передачі та як захиститись

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли про те, що таке ротавірус, а також про способи його передачі, симптоми та захист від нього.

"Ротавірусна інфекція – це інфекційне захворювання, збудником якого є ротавірус. Шлях передачі – фекально-оральний, через брудні руки, забруднені предмети, продукти, воду. У калі інфікованої людини вірус виявляється за два дні до появи симптомів і протягом 10 днів після їхнього зменшення. Увесь цей час вірус легко поширюється, навіть якщо у хворого немає жодних ознак. Вірус може залишатися на поверхнях, наприклад, меблів та іграшок, упродовж тижнів і навіть місяців", – йдеться у повідомленні МОЗ України.

Ранні симптоми:

  • різке підняття температури;
  • блювання.

Потім з'являється тривала діарея, може також спостерігатися біль у животі. У здорової дорослої людини ротавірусна інфекція може мати лише легкі прояви та симптоми чи не мати їх взагалі. Однак, це захворювання небезпечне для немовлят і дітей раннього віку через ризик швидкого зневоднення.

Специфічного лікування ротавірусу не існує – лише симптоматичне. Треба відновлювати кількість рідини та електролітів в організмі, а також знижувати інтоксикацію. Антибіотики при ротавірусній інфекції медики не призначають, бо ті неефективні.

Лікар
Лікар
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Щоб захиститись від цієї інфекції, треба дотримуватися правил гігієни. Наприклад, мити руки після туалету та після зміни підгузка дитині. Однак, це не захистить на 100%. Ротавірус також не знищують дезінфікувальні засоби для рук на спиртній основі, а тому в МОЗ радять вакцинацію, як найефективніший засіб.

Фахівці радять звертатися до лікаря, якщо ви помітили у себе чи дитини наступні симптоми:

  • ознаки зневоднення (сухість у роті, плач без сліз, зменшення частоти сечовипускання);
  • часте блювання;
  • діарея, яка триває понад добу;
  • кров у калі;
  • температура понад 39 градусів;
  • перевтома, біль, кволість і незначна сонливість.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чи треба робити щеплення від сказу, якщо вкусила домашня тварина.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше