Подушка та м'яка іграшка у ліжечку: популярні, але небезпечні речі для дітей – МОЗ

Багато батьків купують різні гаджети та предмети, щоб дати своїм малюкам найкраще, але інколи вони не приносять користь дитині

Саме тому в МОЗ України розповіли про популярні речі, які не є потрібні малечі та можуть їм тільки нашкодити. Про це повідомляє "Дивогляд".

Пристрій на коліщатках, куди саджають дитину, щоб вона пересувалася самостійно

Фахівці вважають, що це не корисно. Діти навчаються всьому поступово та по мірі укріплення тіла набувають нових навичок.

Якщо батьки форсують події, то це значно збільшує навантаження на хребетний стовп, що може зіпсувати поставу та призвести до інвалідності. Окрім цього, це небезпечно, бо цей предмет може перекинутися на сходах, або у колесо може щось потрапити та заблокувати його, що може призвести до травм.

Подушка

Дітям потрібні подушки не раніше, ніж у 2-річному віці, а новонародженим вони лише заважають. Дорослі використовують подушки у ролі "підтримки" шиї, коли сплять на боці, бо наші плечі ширші за голову. А ось анатомічна будова дитини не вимагає подушки, бо її голова більша та спокійно лежить на матраці, навіть якщо малюк спить на боці.

Бортики та м'які іграшки в ліжку дитини

Під час сну малюка у ліжечку не має бути нічого м'якого, окрім ковдри. Іграшка та бортики лише збільшують ризик виникнення синдрому раптової дитячої смерті. Також вони є збирачами пилу, що може призвести до алергічної реакції через пилових кліщів.

Сон
Сон
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Пустушка на грудному вигодовуванні

Ця річ має тільки сосок і не має ареоли, а тому після пустушки малюк недостатньо глибоко захоплює груди та смокче їх по-іншому. Якщо дитина привчиться до пустушки, то вона неефективно смоктатиме груди та не отримуватиме достатньо молока.

Коли малюк смокче пустушку, то він не смокче груди та не стимулює лактацію, а тому у жінки виробляється менше молока та, відповідно, дитина недоотримуватиме його. Дитина, яка звикла до пустушки, відмовляється смоктати груди матері та замість цього плаче, засмучується та відвертається.

Ніблер

Йдеться про сіточку для прикорму, куди кладуть шматочок фрукта чи ягоди, яку гризе дитина. Через цей гаджет малюк не навчиться жувати та чим довше користуватиметься ним, тим довше не розумітиме, що робити зі шматочками їжі.

Також цей пристрій може викликати асоціацію у дитини, що для отримання їжі треба працювати яснами та постійно їх стискати. Це може призвести до дискомфорту в мами під час грудного вигодовування. Окрім цього, ніблер не знайомить малечу з різними консистенціями та видає завжди однакову рідину, що не сприяє цікавості до їжі.

Круг для плавання на шию

Нерухлива шия може стати причиною травмування при рухливому тілі дитини. Також у щілину між кругом і шиєю може потрапити вода, яку малюк ковтне чи вдавиться.

Щойно дитина дістане ногами дна ванни – вона може перевернутися. Для неї таке купання може бути стресом (не відчуває опори та знаходиться у нетиповому середовище), що може погіршити сон і загальний стан.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чи існує зв'язок між грудним молоком і розумовими здібностями дитини.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше