Вода

Як знезаразити воду в домашніх умовах – 5 порад від МОЗ

Shutterstock

В умовах війни жителі багатьох регіонів України вимушені користуватися брудною водою

В умовах війни люди почали менше турбуватися про своє здоров'я, що спричиняє різні захворювання. Зокрема, це стосується якості води, яку ми споживаємо. Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило пам'ятку про методи знезараження води в домашніх умовах, передає "Дивогляд". 

В умовах війни мешканці багатьох регіонів України вимушені користуватися колодязною і технічною водою, або з бурових свердловин, щоб забезпечити себе водою, яку не можна назвати чистою.

"Через російські обстріли в прифронтових районах зберігається проблема з доступом населення до питної води", – йдеться у повідомленні.

Перед вживанням таку воду рекомендується знезаражувати. Звісно, що найкраще з цим впоралися би побутові фільтри, однак, існують й інші способи.

  1. Кип’ятіння вважається одним з найефективніших способів очищення води. При цьому кип’ятити воду необхідно щонайменше 10 хв. Після цього її необхідно відстояти і злити у чисту ємність так, щоб не збовтати осад;
  2. Спеціальні таблетки. Такі препарати містять активний хлор, який швидко очищає воду. Просто додайте декілька пігулок у воду (в залежності від літражу) і зачекайте 30-60 хв. Після цього воду можна споживати;
  3. Активоване вугілля. Цей препарат усуває шкідливі домішки та речовини у воді, однак потребує багато часу для очищення. Знезараження триває 8 годин. На кожен літр води вам потрібно 5 пігулок активованого вугілля. Загорніть препарат в марлю і опустіть їх у воду;
  4. Марганцівка. Цей метод підійде у тому випадку, якщо вам потрібно очистити невелику кількість води. Додайте 1-2 грама марганцівки на 1 л води, в результаті чого вона має отримати біло-рожеве забарвлення. Відстоюйте воду 30 хв, а після цього обережно процідіть, щоб осад залишився на дні;
  5. Спиртовий розчин йоду. Цей варіант краще використовувати у випадку, якщо попередні неможливі. На 1 л води додайте 3-4 краплі йоду. Залиште на 1-1,5 год і по завершенні цього часу вживайте.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як забруднену воду перетворити на питну.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ