Як впоратися зі спекою – поради від МОЗ

Незабаром в Україні температура повітря досягне майже +40°С.

Саме тому Міністерство охорони здоров'я у своєму Facebook нагадало про можливість вживання води у літню спеку. Про це повідомляє "Дивогляд".

Відомо, що до України наближається аномальна спека. Вперше за все літо температура повітря досягне майже +40°С – у 15-18 числах цього місяця стовпчики термометрів піднімуться до +39°С.

Саме тому фахівці дали корисні поради, які допоможуть впоратися з цим важким періодом.

"Коли надворі спека, вкрай важливо не тільки вберегтися від теплового удару та охолоджувати організм, але й достатнього пити рідини, щоб уникнути зневоднення", – розповіли у МОЗ.

Питна вода
Питна вода
Фото: Shutterstock

Читайте також: Як обрати кондиціонер у квартиру – поради

Завдяки воді наш організм забезпечується нормальним перебігом безлічі процесів обміну речовин (підтримка нормальної температури тіла, виведення з сечею кінцевих продуктів обміну речовин і токсинів). Цікаво, що нормальний обмін речовин можна порушити тоді, коли тіло втратило 1% води.

Окрім цього, МОЗ прокоментував питання необхідної кількості води, які треба вживати щодня.

"Чіткої формули немає. Все залежить від того, в якому кліматі ви живете, наскільки фізично активні під час спеки. За базу беруть розрахунок 30-60 мл на 1 кілограм ваги. В спекотну погоду і за умови фізичної активності слід орієнтуватися на верхню планку – 60 мл на 1 кілограм. Якщо ж температура на вулиці не висока і особливої активності нема, то нормою буде 30 мл на 1 кілограм", – сказано у повідомленні.

Спека
Спека
Фото: Shutterstock

Медики звернули увагу на те, що воду треба пити не лише тоді, коли людина відчуває спрагу, а протягом усього дня. Справа у тому, що "спрага – це сигнал, що вашому організмові вже бракує води".

Читайте також: Контрастний душ, лід чи кондиціонер: як зробити секс комфортним у спеку – сексолог

"Майте при собі пляшку, яку завжди можна наповнити. Це дозволить вам контролювати регулярність та об’єм випитого. Зважте, що і води буває забагато. Рекомендована доза води – не більше 1,5 літра на годину, інакше у вашій крові може знизитися рівень солі. Подібне трапляється не часто, але краще споживання такого об’єму води розтягнути в часі", – сказано у повідомленні.

Якщо ви любитель вживати замість звичайної води солодкі напої чи алкоголь – зверніть увагу, що така "альтернатива" виводить з організму воду та солі.

Вода
Вода
Фото: omenkaonline.com

"Тому якщо хочеться урізноманітнити смак, краще додати до води шматок лимона чи апельсина, або ж взяти фруктове чи овочеве смузі без доданого цукру", – розповіли у МОЗ.

Також експерти рекомендують не пропускати прийоми їжі, бо вони теж позитивно впливають на відновлення водно-сольового балансу організму.

"Зазвичай вам достатньо води, якщо ви рідко відчуваєте спрагу та якщо ваша сеча прозора або світло-солом’яного кольору. Також не забувайте пити до, під час та після тренувань, а також під час прийому їжі", – сказано у повідомленні.

Читайте також: Сон літньої ночі: 15 порад, щоб добре спати у спеку

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше