тепловий удар, спека

До України наближається аномальна спека – синоптики

Shutterstock

Зазначається, що така висока температура позитивно вплине на врожаї

До України наближається аномальна спека. Вперше за все літо температура повітря досягне майже +40°С. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Український гідрометеорологічний центр.

Період нестерпної спеки припаде на середину липня. У 15-18 числах цього місяця стовпчики термометрів піднімуться до +39°С.  Таку високу температуру синоптики пояснюють приходом до деяких регіонів антициклону. 

"Зараз погоду в Україні формує висотний антициклон. Його центр знаходиться в РФ. Але це величезне формування, яке впливає на погоду більшої частини території", – розповіла начальниця відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко.

Зазначається, що така висока температура позитивно вплине на врожайність. 

"Хвиля тепла, яка накрила Україну, припала вже на той період, коли урожай дозрів. Тепер головне його зібрати, а умови для збору за таких температурах ідеальні. Однак, у цей самий час, спека і відсутність дощів можуть становити загрозу для врожаю пізніх культур – кукурудзи, соняшнику та сої", – розповіли фахівці.

Спека не пошириться на території Західної України. В усіх інших регіонах зниження температури очікується у 20 числах липня. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Лапландії зафіксували рекордно високу температуру повітря.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ