Вода

Як за смаком розпізнати важку воду та чи безпечна вона для здоров'я – поради

Depositphotos

Цим методом поділилися учені

Фахівці провели лабораторні експерименти та зрозуміли, що у людей є рецептори, які активуються під впливом важкої води. Завдяки цьому ми можемо відрізняти її від звичайної. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Communications Biology.

У важкої води дуже схожа хімічна формула звичайній воді, але замість двох атомів легкого ізотопу водню, протію, вона характеризується двома атомами його важкого ізотопу – дейтерієм. Якщо говорити щодо основних хімічних властивостей D2O і H2O, таких як рН, температури плавлення і кипіння, то вони є дуже близькими.

Дейтерієва вода має інші фізичні характеристики, бо її щільність більше на 10%, в'язкість – на 20%, а також це стосується температури кипіння і теплоти. Невелика кількість такої води не нашкодить нашому організму. За словами вчених, люди мають рецептори солодкого смаку – TAS1R2 / TAS1R3, які власне активує важка вода.

"Не дивлячись на те, що два ізотопу номінально хімічно ідентичні, ми переконливо показали, що люди можуть відрізняти за смаком, заснованому на хімічному сприйнятті, H2O від D2O – останній має виразний солодкий смак", – стверджує експерт.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені винайшли спосіб очищення води шляхом "холодного кипіння".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ