Вода

Вчені винайшли спосіб очищення води шляхом "холодного кипіння"

Shutterstock

Розповідаємо, у чому він полягає

Міжнародна група вчених провела дослідження, в результаті якого було виявлено новий спосіб очищення води. Він відбувається шляхом "холодного кипіння".  Результати дослідження оприлюднили у журналі IOP Conference Series.

Очищення відбувається завдяки процесу кавітації. Така обробка рідини працює наступним чином: при різких перепадах тиску в воді утворюються бульбашки, які вивільняють кисень та водень з рідини. Важкі метали змінюють форму і утворюють осад, який по завершенню процедури видаляється спеціальним скребком.

Таким чином, вода самоочищується без додавання сторонніх реагентів та сорбентів. 

Учені розповіли, що процес кавітації іноді називають "холодним кипінням" – при великих обертах спеціального обладнання в рідині утворюються області високого та низького тиску, з'являються дрібні бульбашки повітря, які потім лопаються, вивільняючи значний заряд енергії. У певному сенсі це нагадує роботу гігантського потужного міксера.

Використання такої технології не є бюджетним, однак воно має перевагу, оскільки отримані в процесі "збивання" метали підлягають вторинному використанню. Мідь, залізо і нікель легко виділяються назад зі своїх оксидів і можуть створювати нові вироби.

Технологію вже активно використовують на промислових і напівпромислових підприємствах, а незабаром розпочнуться її випробування на текстильних фабриках. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що американські вчені розробили метод швидкого аналізу ДНК на мутації.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ