Грудне вигодовування

Чи існує зв'язок між грудним молоком і розумовими здібностями дитини – дослідження

lansinoh.ua

Усі процеси в організмі людини взаємопов'язані, і цей не є виключенням

Британські науковці спробували знайти зв'язок між молоком матері і розвитком мозку у дітей. Подробицями дослідження і його результатами з вами ділиться "Дивогляд" із посиланням на Medical Xpress.

Учені проаналізували дані близько 6 тис дітей, частина з яких харчувалися молоком матері і з'ясували, що в результаті грудного вигодовування у дітей значно краще розвивався мозок. Вони продемонстрували на 8% кращі результати у подальших вирішеннях тестів на визначення когнітивних здібностей до семи років у порівнянні з тими, хто перебував на штучному вигодовуванні.

Грудне молоко матері сприяло покращенню результатів у малюків при вирішенні завдань, пов'язаних з мовою, розумінням і малюванням.

Цікавим стало те, що найбільше грудне вигодовування сприяло розвитку мозку у дітей, які народилися в неблагополучних сім'ях. Як повідомляють фахівці, саме вони часто краще підготовлені до початкової школи, ніж їхні однолітки, які харчувалися виключно сумішшю.

"Існує істотна і зростаюча кількість доказів користі грудного вигодовування для здоров’я матері й дитини, а також для когнітивного розвитку дитини", – пояснила провідний фахівець з грудного вигодовування Клер Лівінгстон.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як грудне вигодовування впливає на роботу мозку дитини.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ