Хвороба Вернейля (гідраденіт): що це таке, симптоми та лікування

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли про хворобу Вернейля (або гідраденіт), про її клінічні симптоми, а також стадії розвитку та методи лікування

Йдеться про гнійне запалення апокринових потових залоз, що здебільшого набуває хронічного характеру. Часто хвороба загострюється 4-5 разів на рік: після початку загоювання перших ранок можуть з'являтися нові висипання. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на МОЗ України.

Клінічні симптоми

"Захворювання проявляється появою на тілі болючих підшкірних "вузликів" і абсцесів на шкірі, що виникають через запалення потових залоз. Поступово вони збільшуються у розмірі/кількості та стають болючими, часто нагноюються. Найчастіше такі "висипи" з'являються на ділянках локалізації потових залоз: пахові западини, складки на животі (у людей з надлишковою вагою), біля пупка, під грудьми, на внутрішній поверхні стегон. Як правило, разом із появою запальних елементів погіршується і загальний стан людини"

Читайте також:

Стадії розвитку

  • Спершу утворюються щільні запальні елементи – рухомі при пальпації "вузлики", які можуть боліти та свербіти.
  • Далі кілька запалених елементів об'єднуються та утворюються свищі, розвиваються абсцеси та з'являються рубці.
  • Збільшуються свищі (до 2 см у діаметри та більше), "злипаються" конкреції і стає помітним рубцювання, що також супроводжується постійним запальним процесом із великою кількістю гнійних виділень і сильним болем.

Методи лікування

Схема лікування залежить від стадії захворювання та важкості симптомів, а проводиться зазвичай за двома напрямами: боротьба з загостреннями та тривала підтримувальна терапія.

  • Внутрішні лікувальні засоби: антибіотики, антибактеріальні та антисептичні засоби, протизапальні та знеболювальні препарати.
  • Місцеві препарати для зовнішнього застосування: антисептики й антибіотики.
  • Оперативне втручання – висічення невеличких ділянок тканини, які вразив гідраденіт (застосовується у разі важкого перебігу захворювання).
  • Фото динамічна терапія: у деяких випадках рекомендується радіо- або фото динамічна терапія, яку зазвичай застосовують у комплексі з амінолевуліновою кислотою.
  • Лазерна терапія: здебільшого вуглекислотна.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про 5 звичок, які заважають схуднути.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше