Холера, вірус

Перші симптоми холери: як лікуватися людям на окупованих територіях – Кузін

Depositphotos

Самолікування допустиме, але лише, як крайній захід

В окупованих путінською росією містах очікується гострий спалах небезпечного захворювання – холери. Вже найближчим часом небезпека може посилитися. Про це розповів головний санлікар України Ігор Кузін, повідомляє "Дивогляд".

Епідеміологи прогнозують серйозний спалах холери в Маріуполі, жителі якого сьогодні перебувають в окупації. Особливо ця кишкова інфекція загострюється в літній період.

Зокрема, ця проблема стосується не лише Маріуполя, але й інших міст, де спостерігається проблема з водопостачанням та водовідведенням. Холера передається від людини до людини дуже швидко, особливо в умовах антисанітарії. 

Якщо ви або ваші рідні та друзі тривалий час перебували в облозі, або ще й досі там – рекомендуємо звернути увагу на перші тривожні ознаки холери: 

  • кашель, який триває понад 3 тижні;
  • висока температура 39° і вище, яка тримається понад 3 дні;
  • висипання на тілі, навіть якщо раніше вони також спостерігалися.

За наявності цих ознак не зволікайте і звертайтеся до лікаря. Якщо ж такої можливості немає, то не варто першою справою вдаватися до самолікування. Просто споживайте багато чистої води, щоб уникнути критичного зневоднення свого організму.

Якщо ж ваш стан погіршується, дозволяється використати підручні засоби і лише ті препарати, в ефективності і безпеці яких ви впевнені.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Україні відкликали партію цукерок Kinder через спалах харчової інфекції.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ