Антивакцинатори

Наука довела: чи дійсно природна інфекція захищає від COVID-19 краще за вакцинацію

shutterstock.com

Учені провели якісне дослідження, результати якого розвінчали поширений міф

У часи панування коронавірусу проходження повного курсу вакцинації вважається єдиним надійним захистом від цього вірусу. Однак, дехто вважає, що природна інфекція може бути ефективнішою за щеплення. Так це чи ні розповідає "Дивогляд" із посиланням на Cell.

Учені провели дослідження, під час якого проаналізували імунну відповідь організму на нові Covid-варіанти. Для цього вони порівняли рівні й типи антитіл до вірусу SARS-CoV-2 у людей, вакцинованих препаратом BioNTech-Pfizer.

Також до уваги взяли й пацієнтів, що лікувалися у Stanford Medicine у ​​перші кілька місяців пандемії. Ймовірно, що вони були заражені раннім штамом – Wuhan-Hu-1.

Науковці дослідили лімфатичні вузли всіх учасників дослідження і помітили, що так звані "зародкові центри" у вакцинованих були більш ефективними у виробленні антитіл упродовж восьми тижнів після щеплення.

Результати продемонстрували, що мРНК-вакцина здатна краще згенерувати рівень антитіл, якщо порівнювати її з препаратами AstraZeneca, Супутник-V та Sinofarm. Антитіла здебільшого були спрямовані на S-білок штаму Wuhan-Hu-1. Решта ж могли поєднуватися з S-білками інших варіантів вірусу, у тому числі й Дельти.

Аналіз невакцинованих пацієнтів, що були інфіковані Wuhan-Hu-1, продемонстрував, що їхній організм виробляв значно меншу кількість антитіл, здатних поєднуватися з S-білками нових варіантів вірусу SARS-Cov-2.

"Коли ми порівняли реакцію антитіл на інфекцію з реакцією на вакцинацію, ми виявили, що в інфікованих людей вироблялися різні рівні антитіл, які неухильно знижувалися після зараження. Натомість відповідь на вакцинацію навпаки була дуже однорідною – у всіх учасників дослідження була хороша відповідь із високим рівнем антитіл, хоча згодом вони також знизилися", – йдеться в дослідженні.

 

Також цікавим стало й те, що невакциновані пацієнти, що були заражені штамом Альфа або Дельта, здебільшого виробляли антитіла, що зв'язуються з S-білком лише одного варіанту. 

У цей цас вакциновані, що заразилися одним з цих двох штамів, мали антитіла до різних варіантів.

Таким чином, твердження, що природнє інфікування є ефективнішим за вакцинацію розвінчалося науковими доказами.

Кожен з нас має можливість захистити себе і зберегти своє здоров'я від зараження вірусом SARS-Cov-2. Усе, що для цього потрібно – дотримуватися рекомендацій безпеки та пройти повний курс вакцинації.

На сьогоднішній день ця процедура на території нашої держави є загальнодоступною. Кожна людина має право на отримання двох обов'язкових щеплень. Українці можуть обрати будь-який препарат, що офіційно зареєстрований в Україні.

Читайте також: Які препарати для вакцинації від COVID-19 дозволені для використання в Україні – МОЗ.

Незважаючи на це, багато-хто нехтує вакцинацією. Одні не дооцінюють небезпечність вірусу, а іншим ця процедура протипоказана

Читайте також: Протипоказання до вакцинації: де отримати довідку та чи звільняє вона від щеплення – Ляшко.

Варто пам'ятати, що за будь-яких обставин, людина повинна продовжувати дотримуватися протиепідеміологічних заходів безпеки. Під ними мається на увазі носінням маски та дотриманням соціальної дистанції. 

Це стосується не лише дорослих та вакцинованих осіб, але й дітей, яким вже виповнилося 12 років. 

Читайте також: З якої причини вакциновані від COVID-19 зобов'язані носити захисні маски – Ляшко.

Читайте також: Учені назвали найкращі та найгірші маски для захисту від COVID-19.

Не секрет, що сьогодні світом активно поширюється один з найагресивніших ковід-штамів – Омікрон, який має кілька підвидів. 

Читайтет також: "Родич" Омікрону поширюється світом: що треба знати про новий підвид агресивного COVID-штаму.

Потурбуйтеся про своє здоров'я і зверніть увагу на основні симптоми цього варіанту при перших їхніх проявах.

Якщо ви вже пройшли повний курс вакцинації, це не означає, що вірус вас більше не торкнеться. Зокрема, й агресивний Омікрон. Незважаючи на кількість щеплень, вам також необхідно звертатися до лікаря при перших симптомах.

Читайте також: Учені назвали ТОП-5 симптомів "Омікрону" у вакцинованих.

Разом із цим фахівці наголошують на необхідності вакцинації ще й бустерною дозою. Для чого і коли треба щепитися нею раніше розповідав "Дивогляд".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше