Учені провели якісне дослідження, результати якого розвінчали поширений міф
У часи панування коронавірусу проходження повного курсу вакцинації вважається єдиним надійним захистом від цього вірусу. Однак, дехто вважає, що природна інфекція може бути ефективнішою за щеплення. Так це чи ні розповідає "Дивогляд" із посиланням на Cell.
Учені провели дослідження, під час якого проаналізували імунну відповідь організму на нові Covid-варіанти. Для цього вони порівняли рівні й типи антитіл до вірусу SARS-CoV-2 у людей, вакцинованих препаратом BioNTech-Pfizer.
Також до уваги взяли й пацієнтів, що лікувалися у Stanford Medicine у перші кілька місяців пандемії. Ймовірно, що вони були заражені раннім штамом – Wuhan-Hu-1.
Науковці дослідили лімфатичні вузли всіх учасників дослідження і помітили, що так звані "зародкові центри" у вакцинованих були більш ефективними у виробленні антитіл упродовж восьми тижнів після щеплення.
Результати продемонстрували, що мРНК-вакцина здатна краще згенерувати рівень антитіл, якщо порівнювати її з препаратами AstraZeneca, Супутник-V та Sinofarm. Антитіла здебільшого були спрямовані на S-білок штаму Wuhan-Hu-1. Решта ж могли поєднуватися з S-білками інших варіантів вірусу, у тому числі й Дельти.
Аналіз невакцинованих пацієнтів, що були інфіковані Wuhan-Hu-1, продемонстрував, що їхній організм виробляв значно меншу кількість антитіл, здатних поєднуватися з S-білками нових варіантів вірусу SARS-Cov-2.
"Коли ми порівняли реакцію антитіл на інфекцію з реакцією на вакцинацію, ми виявили, що в інфікованих людей вироблялися різні рівні антитіл, які неухильно знижувалися після зараження. Натомість відповідь на вакцинацію навпаки була дуже однорідною – у всіх учасників дослідження була хороша відповідь із високим рівнем антитіл, хоча згодом вони також знизилися", – йдеться в дослідженні.