Вакцинація

Вакцинація від COVID-19 зміцнює не лише імунітет – дослідження

Shutterstock

Учені провели опитування з залученням близько 8 тис осіб

Вакцинація від коронавірусу сьогодні вважається одним з найефективніших способів боротьби з агресивним вірусом SARS-Cov-2. Учені активно досліджують препарати і відкривають його нові корисні властивості. Про одну з них розповідає "Дивогляд" із посиланням на EurekAlert.

Науковці провели дослідження, під час якого встановили, що щеплення принаймні однією дозою вакцини сприє не лише зміцненню імунітету, але й нормалізації психічного здоров'я. 

"Наше дослідження документує важливі психологічні переваги вакцинації, крім зниження ризику важких захворювань і смерті, пов’язаних з Covid-19", – розповів провідний дослідник Джонатан Колтай.

Фахівці звернули увагу саме на психічний та психологічний фактори перш за все через те, що пандемія викликала у людей стрес і тривогу. Це вплинуло й на інші фактори, до яких можна віднести:

  • втрату роботи і доходу;
  • відсутність продовольчої безпеки;
  • соціальну ізоляцію;
  • тягар догляду за хворими;
  • зловживання психоактивними речовинами;
  • расову дискримінацію.

З часом ознаки депресії лише посилювалися, що спричинило появу проблем з психічним здоров'ям.

Учені провели тривале опитування серед 8 тис дорослих осіб (з березня 2020 по червень 2021 року). У більшості з них спостерігалося зниження нервозності та депресії, що пов'язані з пандемією, на 7% після першої вакцинації.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як вакцинація вагітних впливає на плід.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ