Вакцинація, щеплення

Як зробити щеплення від COVID-19, коли наявний підробний сертифікат – МОЗ

Shutterstock

Пандемія коронавірусу поширилася світом та забрала життя чималої кількості людей. Щоб уникнути подальших негативних наслідків було запроваджено систему вакцинації від COVID-19, якої дотримуються не всі.

Разом із цим, з'явилися й противники вакцинації, які вирішили просто купити сертифікат. Але, чи можна зробити щеплення, якщо вже наявний підроблений документ про вакцинацію? Про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на МОЗ.

Сьогодні життя без сертифіката про вакцинацію стало майже неможливим у кількох регіонах України. Його вимагають для проїзду у транспорті, торгівельно-розважальних центрах, кінотеатрах, кафе та інших закладах.

Були випадки, коли люди з фейковими сертифікатами зверталися до пунктів вакцинації з проханням зробити щеплення, однак у відповідь чули відмову. 

За купівлю підробленого документа про проходження курсу щеплення загрожує кримінальна відповідальність, але незабаром вона не поширюватиметься на людей, які таки вирішили щепитися.

"Щоб уникнути покарання, люди повинні дотримуватися певної умови – вони мають  добровільно зізнатися у скоєному та активно сприяти у розкритті правопорушення", – йдеться у повідомленні.

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко розповів, що для того, аби отримати справжній сертифікат людині необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або медичного працівника в пункті вакцинації. У свою чергу медпрацівник повідомить про це в Нацполіцію, яка зафіксує наявність у людини підробленого документа. Правохоронці відкриють кримінальне провадження на особу, яка придбала фейковий документ.

"Як учасник кримінального провадження особа має давати свідчення про джерело отримання нею підробленого документа та своєю поведінкою всіляко сприяти у розкритті злочину", – наголосив міністр.

Після проходження повної процедури з людини знімається кримінальна відповідальність через суд.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ