сибірська виразка

В Україні існує ризик появи сибірської виразки – Кузін

Shutterstock

Нова небезпека?

В Україні поговорюють про можливий спалах сибірської виразки. На території України налічується близько 14 тис могильників з тваринами, які хворіли на сибірську виразку. У разі, якщо в ці місця потрапить снаряд, а згодом відбудеться підмивання ґрунтовими водами, цілком може статися спалах захворювання.

Наскільки ця хвороба небезпечна для людей і як вона передається, розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на МОЗ.

"У разі влучання снарядів, підмивання ґрунту потенційний контакт із сибіркою людей, які мешкають поруч зі скотомогильниками, справді можливий. Проте наразі ми проводимо аудит всіх могильників", – відмітив санлікар.

Фахівець зазначає, що сибірська виразка майже не передається від людини до людини. Більше того, всі скотомогильники, які можуть бути джерелом інфікування, розташовані далеко від житлових будинків та масивів.

З цього можна зрозуміти, що великої небезпеки для людства захворювання не несе. Попри це, Центр контролю та профілактики хвороб спільно з Держпродспоживслужбою вирішили провести аудит всіх могильників тварин на деокупованих територіях. За потреби вони проведуть дезінфекцію і повторне консервування.

Кузін також нагадав і про спосіб лікування сибірської виразки. У випадку зараження необхідно вдатися до антибіотикотерапії. В жодному разі не нехтуйте візитами до лікаря.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як можна інфікуватися мавпячою віспою.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!ПРОКОМЕНТУЙТЕ