Як українці можуть отримати безкоштовну медичну допомогу в Польщі

У МОЗ України розповіли про те, що українці, які прибули в Польщу після початку війни, мають право на безкоштовну медичну допомогу на рівні з громадянами країни.

Щоб отримати меддопомогу треба мати закордонний паспорт, де є позначка про перетин кордону не раніше 24 лютого 2022 року чи документ, який підтверджує дату перетину польського кордону. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

За перших ознак погіршення стану здоров'я та для отримання профілактичного догляду (наприклад, планової вакцинації) пацієнт має звернутися до польського сімейного лікаря, який опікується всією родиною. Він видасть направлення до лікаря, який має надати спеціалізовану медичну допомогу.

Знайти найближчого сімейного лікаря можна за телефоном безкоштовної цілодобової гарячої лінії: 800 190 590. Лікар приймає за попереднім записом з 08:00 до 18:00.

Для отримання спеціалізованої меддопомоги у вузькопрофільного фахівця треба звернутися до сімейного лікаря, який після огляду видасть направлення і спрямує хворого до вузького спеціаліста. Також українці можуть без направлення сімейного лікаря звертатися за допомогою до онкологів, гінекологів, психіатрів, стоматологів або лікарів, які займаються захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

Лікарня
Лікарня
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Якщо ви хочете викликати "швидку", то для цього передбачені два номери:

  • 999 – номер служби швидкої допомоги;
  • 112 – єдиний номер екстреної служби, який діє на території ЄС.

Зазначається, що у Польщі "швидку" викликають лише у разі існування загрози життю та здоров'ю.

Щоб отримати ліки, треба знати, що у цій країні вони зазвичай продаються за рецептом, який можна отримати тільки у сімейного лікаря чи фахівця вузької спеціальності. У Польщі є програма державної компенсації вартості лікарських засобів населенню, яка теж діє на основі рецептів. Вартість препаратів компенсують повністю чи частково, залежно від категорії (групи здоров'я) та важкості хвороби.

Вагітна українка, яка перетнула кордон з Польщею після початку війни, має право на безкоштовне ведення вагітності, пологи та догляд за новонародженим у держмедзакладах Польщі, яка мають контакт з NFZ. Для цього треба стати на облік у акушерсько-гінекологічну амбулаторію, яку можна знайти за допомогою гарячої лінії: 800 190 590. Якщо українка народить у Польщі, то новонароджена дитина не отримає автоматично громадянство.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про ТОП-5 міфів про надання домедичної допомоги.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше