Свідомість

Учені розповіли про метод, який може завадити появі Альцгеймера

Shutterstock

Науковці провели тривале дослідження

Хвороба Альцгеймера досліджується науковцями вже дуже багато років і щоразу з'являється нова інформація, яка може допомогти запобігти появі деменції.

В одному з останніх досліджень учені приділили увагу впливу імунної системи на розвиток Альцгеймера. Фахівці вважають, що цей чинник може впливати на деградацію мислення людини.

Під час дослідження науковці намагалися перевірити, чи може вакцинація певними препаратами (включаючи БЦЖ, проти туберкульозу, грипу, повітряної віспи, оперізуючого лишаю тощо) спровокувати зниження розвитку хвороби Альцгеймера. Особливо це стосується щеплення від грипу, повідомили члени міжнародної команди вчених. Дослідження ґрунтуються на метааналізі моделі тваринного мозку.

Згодом ця теорія була перевірена американцями на пацієнтах віком від 65 років. Спеціалісти переглянули медкартки людей, які не страждають на деменцію. Їх поділили на дві групи, кожна з яких складається з 935 тис осіб. Пацієнти першої групи отримали щеплення від грипу, а другої – ні. Наступні кілька років науковці порівнювали вихідні демографічні характеристики та супутні захворювання. 

Результати проведеного дослідження продемонстрували, що у пацієнтів, яким вкололи принаймні одну дозу вакцини від грипу, ризик захворіти на грип був на 40% нижчим. Цього не можна сказати про пацієнтів, які не отримували щеплення від вірусу.

"Необхідно провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти біологічні механізми, які є в основі результатів цього дослідження. Наприклад, можливо, що вакциновані люди краще дбають про своє здоров’я у різний спосіб, і все це разом знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера та інших видів деменції", – каже віцепрезидент Асоціації хвороби Альцгеймера – доктор Хізер М. Снайдер.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені виявили мутацію, що перешкоджає появі Альцгеймера.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ