Тренажерний зал

Чи є щоденний спорт ефективнішим за разове заняття у вихідний – учені

Shutterstock

Дослідження тривало 16 років

Помірні фізичні навантаження є складовою міцного здоров'я, але чи можна замінити заняття спортом упродовж тижня одноразовим тренуванням у вихідні? Відповіддю на це запитання з вами ділиться "Дивогляд" із посиланням на ScienceAlert.

Науковці з Бразилії провели дослідження з метою встановити, чи є регулярні заняття спортом упродовж тижня ефективнішими за одноденне тренування у вихідні. Для цього спеціалісти зібрали дані понад 350 тис американців за період з 1997 по 2013 роки.

Аналіз отриманої інформації завершився наступним результатом: різниці між щоденними короткими вправами і одноденним тренуванням немає, якщо розглядати це зі сторони користі для здоров'я. Головне – виконати тижневу норму.

Всесвітня організація охорони здоров'я визначила тижневу норму активності людини: 150 хв при помірному навантаженні і 75 хв – при інтенсивному.

"Ми з'ясували, що у "спортсменів вихідного дня" та людей, які регулярно тренуються, однакова ймовірність смерті з будь-якої чи конкретної причини. Тобто, можна припустити, що при виконанні однакового обсягу фізичної активності її розподіл на більшу чи меншу кількість днів не впливає на показники смертності", – поділилися фахівці.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що американські вчені з'ясували, чому надмірні фізичні навантаження не сприяють схудненню.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ