Вакцинація дітей

Як поводитися після вакцинації дитини – поради

Shutterstock

Важлива інформація

У МОЗ України розповіли, як правильно діяти батькам після того, як дитині зробили щеплення. Про це повідомляє "Дивогляд".

"Чи дозволяти дитині гуляти на подвір'ї після щеплення? Чи можна купатися та їсти морозиво? Чи можна зустрічатися з іншими дітьми? Такі питання часто виникають у батьків після вакцинації дитини. І відповідь на кожне з них – "так", якщо дитина почувається добре, залишається активною та жвавою. Зробивши щеплення, ви захистили дитину від небезпечних хвороб. Тому немає жодних підстав зачиняти її від усіх удома і позбавляти радості гри чи спілкування", – йдеться у повідомленні.

За словами фахівців, вакцина не може ослабити чи перевантажити імунну систему дитини, а тому можна продовжувати звичне життя. У батьків не повинні викликати хвилювань:

  • біль і припухлість у місці щеплення;
  • легке нездужання;
  • тимчасове погіршення апетиту;
  • невелике підвищення температури.

МОЗ України радить стежити за самопочуттям дитини та у разі виникнення занепокоєнь звертатися до лікарів. Якщо ж дитина жвава та добре почувається, то можна проводити з нею дозвілля без обмежень: поведіть її на прогулянку, ігровий майданчик, у гості чи кафе.

Також можна приймати душ або ванну. Відсутність реакцій або незначне почервоніння та біль у місці щеплення не заважатимуть дитині купатися у басейні чи морі.

До речі, раніше "Дивогляд" повідомляв, що треба знати батькам про гельмінтів у дітей.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ