Дівчина

Який вітамін знижує тривогу і депресію – дослідження

Shutterstock

Правильне визначення дози відіграє велику роль

Учені з Великої Британії назвали вітамін, який здатний подолати депресію і тривогу. Детальніше про нього вам розповідає "Дивогляд" із посиланням на MedicalXpress.

Фахівці з Університету Редінга провели дослідження, в результаті якого отримали унікальну інформацію щодо вітаміну, який пригнічує у людини постійну депресію і тривогу. 

Йдеться про вітамін В6 у високих дозах. На думку експертів саме він може допомогти уникнути розладів настрою та роздратування. 

Під час дослідження понад 300 учасникам призначали добавки вітаміну В6 чи В12. При цього дозування у 50 разів перевищувало рекомендовану дозу. Упродовж місяця пацієнти вживали по одній таблетці на день під час їжі. Результати були приголомшливими.

По завершенні дослідження науковці помітили, що вітамін В12 мав майже непомітний ефект у порівнянні з плацебо, а ось вітамін В6 суттєво відрізнявся.

"Вітамін B6 допомагає організму виробляти специфічний хімічний месенджер, який пригнічує імпульси тривожності в мозку, – зазначає провідний автор Школи психології та клінічних мовних наук Університету Редінга Девід Філд.

Таким чином фахівці довели, що В6 може сприяти зниженню тривоги у людини. Приємним бонусом є те, що отримати цей вітамін можна навіть зі звичайних продуктів харчування:

"Багато продуктів, у тому числі тунець, нут і багато фруктів і овочів, містять вітамін B6. Однак високі дози, використані в цьому дослідженні, припускають, що добавки необхідні для позитивного впливу на настрій", – відзначають вчені.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що популярний вітамін збільшує ризик інсульту на 22%.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ